Wybieramy słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie branżą gier – komputerowych i wideo. Producenci samych gier prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach, co skutkuje również postępem technologicznym w firmach zajmujących się procesorami, kartami graficznymi, czy konsolami. Biorąc pod uwagę jak wiele osób zainteresowanych jest tematem, chcą oni dostarczać możliwie jak najczęściej gotowe produkty do użytku.

Napędza to zatem inwestycje w nowe, tak zwane gamingowe komputery oraz akcesoria do nich. Jednym z dość istotnych, bez których trudno byłoby się poruszać po grach sieciowych są oczywiście słuchawki. Słuchawki dla graczy to prawdziwy temat rzeka.

Co prawda, samo określenie gamingowy jest stosowane głównie dla napędzenia marketingu, jednak nie można zaprzeczyć, że takie słuchawki cechują się parametrami, które to właśnie są cenione przez wszystkie osoby grające w gry on-line. Oczywiście wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie gier nie inwestuje już na starcie w tak innowacyjne akcesoria, jednak z czasem budując swoją popularność, a nawet biorąc udział w turniejach, mogą oni sobie pozwolić na coraz to nowsze gadżety.

Jakie parametry są ważne przy wyborze bezprzewodowych słuchawek z mikrofonem?

Biorąc się za badanie asortymentu takiego sprzętu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj komunikacji z nadajnikiem.

Łącze radiowe oferuje bardzo dobry dźwięk, jednakże bardzo często jest opóźniony, co może mieć szczególne znaczenie właśnie podczas grania. Moduł Bluetooth jest najbardziej powszechnym, ponieważ pozwala kompresować dźwięk oraz jest kompatybilny z wieloma urządzeniami – telefonem, komputerem, czy odtwarzaczem MP3. Z kolei wykorzystanie w słuchawkach bezprzewodowych Wi-Fi jest stosunkowo nowe, jako że jest najbardziej innowacyjne oferuje duży zasięg działania, a także niewrażliwe jest na zakłócenia.

Decydując się jednak na słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem musimy sprawdzić nie tylko parametry samych słuchawek, ale też mikrofonu. Zazwyczaj jest on zintegrowany, a biorąc pod uwagę że zamontowany jest razem ze słuchawkami nadaje się do użytku codziennego. Mowa tutaj właśnie o rozmowach przez Skype, graniu w gry sieciowe, czy też próbach nagrywania podcastów.

Prawdą jednak jest, że nie oferują one tak dobrej jakości jak mikrofony dynamiczne i pojemnościowe. Jeśli potrzebujemy zatem nagrania głosu lub innych dźwięków w dość dobrej jakości, musimy zdecydować się na dodatkowe rozwiązanie właśnie w postaci zakupu jednego z takich mikrofonów.