Przegląd słuchawek z redukcją szumu

Czym jest tak właściwie redukcja szumów w zestawach słuchawkowych? Jest to funkcjonalność, dzięki której mamy możliwość korzystania z naszych słuchawek, bez dodatkowych hałasów z zewnątrz. Słuchawki posiadające ANC występują najczęściej w postaci konstrukcji nausznych, ponieważ ich zasadniczym zadaniem jest izolowanie hałasu. Oczywiście znajdziemy na rynku również modele dokanałowe, jednak prawdą jest, że nie zastąpią one komfortu i jakości brzmienia słuchawek nausznych. Działanie redukcji szumu polega na nasłuchiwaniu hałasów z zewnątrz, a następnie dodaniu ich do słuchanej muzyki w odwróconej fazie. Kiedy dźwięki z otoczenia spotykają się w słuchawce ze sobą, jednak w odwróconej fazie, fale te wzajemnie się znoszą. Powoduje to zatem brak niepotrzebnych hałasów podczas słuchania ulubionej muzyki, czy też audiobooka. Jeśli chodzi o kwestie konstrukcyjne, słuchawki nauszne posiadają funkcję redukcji szumu wbudowaną w muszle słuchawki. Inaczej wygląda sprawa jeśli przyjrzymy się akcesoriom dousznym, ponieważ posiadają one całą elektronikę związaną z tym modułem zazwyczaj na przewodzie łączącym słuchawki. Zastanawiają się nad wyborem jednych z tych dwóch rodzajów akcesoriów musimy wziąć pod uwagę nasze osobiste preferencje. Jak wiadomo na co dzień lepiej sprawdzą się niewielkich rozmiarów słuchawki dokanałowe. Z kolei w dłuższych podróżach nieodzowne dla wielu osób mogą być wygodne słuchawki nauszne.

Na jakie słuchawki warto się zdecydować?

Będąc pewnymi, że chcemy posiadać w naszym zestawie słuchawkowym funkcję redukcji szumu, musimy przejść do kolejnej kwestii jaką jest przewód lub jego brak.

Konstrukcje klasyczne, zatem posiadające przewód cechują się wąskim zakresem sterowania przy pomocy pilota na przewodzie. Z kolei sprzęt bezprzewodowy, działający na Bluetooth lub Wi-Fi, ma nad nimi pewną przewagę. Bardzo często to właśnie słuchawki bezprzewodowe oferują bardziej rozbudowane sterowanie, co może być istotną kwestią dla wielu osób. Co więcej, nie posiadają one przewodu, co czyni je nad wyraz wygodnymi w użytkowaniu. Jeśli szukamy zatem słuchawek z modułem ANC mamy kilka możliwości: Opcja 1. Słuchawki bezprzewodowe nauszne, które będą oferowały największy komfort podczas słuchania i sterowania nimi. Opcja 2. Akcesorium nauszne z przewodem, idealne dla osób którzy cenią jakość dźwięku, a nie tyle wygodę. Opcja 3. Słuchawki douszne bezprzewodowe. Opcja 4. Zestaw słuchawkowy dokanałowy z przewodem, najbardziej klasyczny i powszechny.