Nie masz pomysłu na prezent? A może warto rozważyć zakup głośnika bluetooth?

Nie jest niczym dziwnym, a raczej dość powszechnym, że coraz częściej jest nam trudniej kupić komuś prezent, który się danej osobie spodoba. Dzieje się tak poprzez postępujący konsumpcjonizm, a jego efektem jest właśnie kupowanie przez wiele osób różnych gadżetów i urządzeń. Sprawia to, że bardzo często szukając prezentu dla bliskiej nam osoby, musimy się zastanawiać, czy przypadkiem nie posiada ona już tej rzeczy, bądź nie czeka na jej dostarczenie.

Taka sytuacja ma bardzo często miejsce szczególnie jeśli chodzi o płyty CD. Wiele osób chcąc zaskoczyć bliskich kupuje im płyty ulubionych artystów, poczym dowiadują się, że tamci mieli je już kupione w przedsprzedaży. Nie jest zatem łatwo znaleźć odpowiedni prezent, jednak istnieją rzeczy, które są dość uniwersalne i mogą się przydać każdemu.

Mowa tutaj o różnego rodzaju akcesoriach audio. Mogą to być słuchawki, odtwarzacze MP3, głośniki bezprzewodowe, a nawet jeśli wiemy czego potrzebuje osoba, którą chcemy obdarować – mikrofony. Decydując się na modele z najwyższych półek mamy bowiem pewność, że są to rzeczy o wysokiej jakości, a także najbardziej innowacyjne.

W ten sposób możemy drogim nam osobom wręczyć lepszą i nowszą wersję gadżetu, który już posiadają. Dzięki temu będą oni na pewno zadowoleni i docenią nasze starania o podarowanie im jak najlepszego prezentu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika Bluetooth?

Jest to urządzenie bezprzewodowe, a zatem nie potrzebuje do działania prądu ani kabla.

Sposobem w jaki łączy się z wybranym przez nas urządzeniem – telefonem, komputerem, odtwarzaczem MP3 – jest moduł Bluetooth. Warto tutaj podkreślić, że standard ten może występować w kilku wersjach, pozwalając na przesył określonych rodzajów brzmienia. Obecnie wyróżnić można HFP, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych poprzez głośnik, A2DP będący profilem związanym z możliwością przesyłu dźwięku stereofonicznego oraz AVRCP – taki głośnik będzie w stanie sterować procesem odtwarzania muzyki, niezależnie od urządzenia z którego jest puszczana.

Z wymienionych profili, oczywiście najważniejsze wydają się dwa ostatnie. Bez ich obecności nie można mówić bowiem o dobrej jakości głośniku bezprzewodowym. Jeśli chodzi o zasilanie, możemy zarówno wybrać model standardowy, który trzeba podłączać do gniazdka, jednak bardziej popularne są urządzenia wyposażone w akumulator.

Przy wyborze jednego z nich warto sprawdzić jego pojemność i czas pracy.