Co to jest system QuietPoint?

Pośród wielu różnych modeli słuchawek, każde z nich posiadają podobne, bądź nieco inne dodatkowe funkcjonalności i udogodnienia. Dzięki temu mamy do wyboru w sklepach bardzo rozmaity asortyment, co sprawia że na dany sprzęt może sobie pozwolić niemalże każdy. Szeroki wachlarz wyboru jest zatem czymś bardzo pozytywnym, ponieważ daje nam możliwość inwestycji w urządzenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania, a zarazem nie zrujnuje nas finansowo. Technologia jest dziś dostępna na wyciągnięcie ręki dla każdego, dlatego warto cieszyć się, że mamy możliwość przebierania w różnych modelach i zakupu sprzętu elektronicznego na miarę naszych potrzeb. Kiedy jesteśmy na zewnątrz w miejscach publicznych mogą nas dobiegać różne nieprzyjemne dźwięki: hałasujące dzieci, szczekające psy, trzaskające drzwi, a także gwar rozmów przechodniów. W takich przypadkach najczęściej sięgamy po rozwiązanie równie proste, co wystarczające jakim są słuchawki. Dzięki nim możemy spędzać przyjemnie długie godziny w podróży, a także nie nudzić się podczas dojazdów do pracy lub szkoły. Aby słuchawki spełniały jednak swoje zadanie, szczególnie kiedy nosimy je na zewnątrz, powinny one być wyposażone w funkcję redukcji szumu.

To właśnie ona daje nam możliwość izolacji od niechcianych dźwięków z otoczenia i pozwala na zrelaksowanie się przy ulubionej muzyce lub audiobooku.

Jakie funkcje powinny posiadać dobrej jakości słuchawki?

Wszystko zależy oczywiście od miejsca, gdzie będziemy ich używać. Jeśli chodzi jednak o dość uniwersalne zastosowanie tego akcesorium – na co dzień i w podróży – warto zainteresować się słuchawkami posiadającymi funkcję redukcji szumu. Są one o tyle pomocne, że pozwalają cieszyć się dobrej jakości muzyką lub audiobookiem bez obaw o niechciane dźwięki z otoczenia. Oczywiście na rynku istnieje wiele modeli słuchawek z ANC, jednak pośród nich na szczególną uwagę zasługują akcesoria posiadające system QuietPoint. System ten został opracowany przez firmę Audio-Technica i jest obecnie jedną z najlepszych technologii w kontekście redukcji hałasu i szumu. Słuchawki z aktywną redukcją szumu to w pełni innowacyjne konstrukcje, które potrafią w około dziewięćdziesięciu procentach ograniczyć przedostawanie się do naszych słuchawek odgłosów z zewnątrz. Łącząc to z zaawansowanymi przetwornikami możemy spodziewać się niebywałych efektów dźwiękowych i wspaniałych doznań akustycznych, nawet jeśli korzystamy z naszego zestawu słuchawkowego w bardzo głośnym otoczeniu.