Wybierz głośnik bluetooth odpowiedni dla Twojej kieszeni. Oto propozycje głośników bezprzewodowych do 200, 500 i 1000 zł

Wybór głośnika Bluetooth nie jest prostą sprawą, ponieważ musimy rozważyć wiele parametrów tego sprzętu, w zależności od tego, w jakich sytuacjach chcemy z niego korzystać. Tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę jest bez dwóch zdań moc. To bardzo istotna kwestia w kontekście miejsc, w których zamierzamy korzystać z naszego głośnika, ponieważ decyduje o tym jak głośno może być odtwarzana muzyka.

Do wykorzystania w zaciszu domowym, plenerze, a nawet spotkaniach z przyjaciółmi z pewnością wystarczy nam głośnik o średniej mocy. Jeśli jednak mamy w planach organizowanie imprez na większą liczbę osób musimy koniecznie zainwestować w głośnik o dość dużej liczbie decybeli. Inną kwestią, którą warto poddać rozważeniu jest THD, czyli poziom zniekształceń.

Producenci głośników podają go w procentach, dlatego też powinniśmy szukać takich urządzeń posiadających jak najniższą ich wartość. Zaznaczyć można tutaj również, że podawane przez twórców urządzenia liczby zostają uzyskane w warunkach laboratoryjnych, a to jak faktycznie poradzi sobie głośnik w rozmaitych miejscach może się od tego znacznie różnić. W końcu może on być używany zarówno w cichym domu, jak i nad morzem głośnym od zgiełku turystów.

Przed zakupem warto zatem zapoznać się z opiniami na temat danego głośnika innych użytkowników i wypytać właśnie o THD.

Głośniki bezprzewodowe Bluetooth – na jaki warto się zdecydować?

Oprócz różnych bardzo ważnych parametrów związanych bezpośrednio z działaniem i pracą głośnika, ich producenci często wyposażają je również w inne dodatkowe funkcje. Pośród nich można wymienić chociażby wodoszczelną obudowę, która to może uratować niejedno urządzenie podczas wielu imprez – zarówno w domu, jak i plenerze.

Dodatkowo wśród udogodnień można wymienić chociażby komfortowy wyświetlacz LCD, mikrofon, pilot, a także equalizer. Ten jest bardzo przydatny jeśli chodzi o samo odtwarzanie muzyki, bowiem służy do zmiany barwy generowanych dźwięków. Za cenę 200 złotych można z pewnością zakupić głośnik wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje o średniej mocy, który idealnie sprawdzi się na mniejszych imprezach.

500 zł to już nieco wyższa półka, dlatego też urządzenia w tym przedziale będą miały znacznie większą moc, a także posiadać będą takie udogodnienia jak wyświetlacz LCD, czy radio FM. Natomiast głośniki do 1000 zł to już dobrej jakości sprzęty, które mogą służyć do nagłaśniania imprez, często posiadają one również efekty świetlne, które uświetnią każde wydarzenie.